Strzelecka sekcja radiołączności z wizytą u komandosów w Lublińcu!

W ubiegłym tygodniu Sekcja Radiołączności Strzelców z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce edukacyjno-integracyjnej. Młodzież gościła w Jednostce Wojskowej Komandosów 4101 w Lublińcu. Wydarzenie było nagrodą dla grupy, która przez cały rok szkolny 2023/24 aktywnie uczestniczyła w zajęciach pozalekcyjnych, poświęconych łączności radiowej.

Wizyta w jednostce wojskowej dostarczyła niezapomnianych wrażeń oraz bogatych doświadczeń. Młodzież miała okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, uczestniczyć w pokazach oraz wysłuchać fascynujących opowieści żołnierzy. Wyjazd nie tylko poszerzył ich wiedzę praktyczną, ale również umożliwił zacieśnienie więzi w grupie oraz lepsze poznanie realiów służby wojskowej. Warto podkreślić, że dla niektórych uczestników wizyta była inspiracją do rozważenia przyszłej służby w obronie naszej ojczyzny.

Członkowie Sekcji Radiołączności Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz, dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu, mogli nawiązać bezpośredni kontakt z profesjonalistami z JWK 4101. Ta bezcenna interakcja nie tylko dostarczyła im niezapomnianych przeżyć, lecz również stanowiła motywację do dalszego rozwoju, zarówno w dziedzinie łączności radiowej, jak i innych obszarach służby wojskowej. Wizyta otworzyła przed nimi szerokie horyzonty możliwości oraz pozwoliła lepiej zrozumieć znaczenie i różnorodność działań mających na celu obronę naszego kraju.

Podczas pobytu w jednostce Strzelcy mieli także okazję odwiedzić Salę Pamięci, której eksponaty gromadziły historię jednostki oraz pamiątki po żołnierzach. Opowieści Majora Karoliny Oleszczyk-Kopertowskiej, dzielącej się swymi doświadczeniami związanymi ze służbą w jednostce, stanowiły niezwykłe źródło inspiracji. Jej historie o pokonywaniu trudności, determinacji i oddaniu sprawiły, że uczestnicy wycieczki mogli jeszcze głębiej zrozumieć znaczenie służby wojskowej dla naszego kraju oraz docenić poświęcenie i zaangażowanie żołnierzy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wyjątkowej wycieczki do Jednostki Wojskowej Komandosów 4101 w Lublińcu. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu nasza wizyta stała się niezapomnianym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w pamięci.