Zimowy obóz szkoleniowy już za nami [fotogaleria]

W dniach od 8 do 12 stycznia w Centrum Wypoczynku „JordaNova” w Gołkowicach Dolnych odbył się zimowy obóz szkoleniowy dla trzeciego rocznika Strzelców z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy służ mundurowych.

W sumie 140 Strzelców wzięło udział w zajęcia teoretycznych i praktycznych, a nowe umiejętności i wiedzę nabywali pod okiem funkcjonariuszy Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, funkcjonariuszy V Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, a także żołnierzy 16. Batalionu Powietrznodesantowego 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

– To był dobrze przepracowany czas przez wszystkich Strzelców, a to co najważniejsze, uczestnicy zimowego obozu szkoleniowego wykazali się szczególnym zaangażowaniem w realizowaniu poszczególnych etapów szkolenia – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków i Komendant Główny ZS Strzelec bryg. Sławomir Szczerkowski. – To właśnie w ten sposób budujemy kadry mundurowe, z których możemy być dumni nie tylko ze względu na sukcesy, które osiągają jako uczniowie naszej szkoły, ale także dlatego, że później zasilają szeregi wielu służb mundurowych na terenie całego kraju – dodaje komendant.

Uczestnicy obozu zimowego doskonalili swoje umiejętności w zakresie: terenoznawstwa, taktyki, ratownictwa pola walki TCCC, walki wręcz, bronioznawstwa, szkolenia strzeleckiego na wirtualnej strzelnicy i pierwszej pomocy. Jednocześnie Strzelcy wzięli udział w szkoleniu z funkcjonariuszami Policji w obszarze technik interwencyjnych, poszukiwania, szkolenia z oddziałem prewencji w zakresie taktyki policyjnej oraz szkolenia z wykorzystaniem psów służbowych.