Najlepsi w Polsce! Mistrzowska musztra Strzelców z Nowego Sącza

Po raz trzeci w historii Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu zdobyli Mistrzostwo Polski, tym razem podczas VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem. Zwyciężyli nie tylko w kategorii programu obowiązkowego, ale okazali się najlepsi także w programie dowolnym. 

Nagrodę zwycięzcom wręczyli Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji generał brygady Mirosław Bryś. 

To wielki sukces, który kolejny raz staje się częścią naszej historii – mówi Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. – Emocje były ogromne, dlatego tak ważne było opanowanie i skupienie się na tym, co jest do zrobienia. To także dla mnie szczególna i wzruszająca chwila, bo po raz trzeci jesteśmy Mistrzami Polski. Muszę jednak przyznać, że za każdym razem denerwuje się coraz bardziej – dodaje Sławomir Szczerkowski. 

Drugie miejsce w rywalizacji zajęli uczniowie Niepublicznych Szkół ZDZ w Radomiu, a ostatnie miejsce na podium przypadło przedstawicielom XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W sumie w ósmej edycji Przeglądu wzięło udział 16 zespołów z całej Polski. Jak podkreślają organizatorzy, to były bardzo intensywne i wymagające dwa dni. 

Pierwszego dnia rywalizacja skupiła się na programie obowiązkowym, w którym zwyciężyli Strzelcy z Nowego Sącza. Drugiego dnia finaliści Przeglądu przystąpili do prezentacji programu dowolnego, od którego zależała ostateczna klasyfikacja. Także tym razem najwyżej poprzeczkę postawili „Sybiracy”. 

Przypomnijmy, że w kwietniu uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu cieszyli się z kolejnego, już siódmego Mistrzostwa Małopolski w ramach VIII Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, który odbył się w Gromniku. Również wtedy „Sybiracy” pokazali wielką klasę i okazali się najlepiej przygotowanym zespołem. Kolejne, trzecie Mistrzostwo Polski jest potwierdzeniem wysokiej formy podopiecznych dyrektora Sławomira Szczerkowskiego. 

Organizatorami VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych jest Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie we współpracy z szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji i Ośrodkiem Zamiejscowym w Krakowie, starostą tatrzańskim, burmistrzem Zakopanego i Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. 

fot. Zespół Szkół nr w im. Sybiraków w Nowym Sączu

[pobierz zdjęcia]