Strzelcy podczas Dnia Kadeta i proporzec dla najlepszej szkoły w Polsce!

We wtorek 23 maja uczniowie klas mundurowych świętowali Dzień Kadeta. Z tej okazji na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu odbyła się uroczysta zbiórka. Dzień wcześniej delegacja Strzelców pojechała do Góry św. Anny, gdzie również odbywały się obchody Dnia Kadeta, a nowosądecka szkoła została wyróżniona poprzez wręczenie proporca dla jednej z trzech najlepszych tego typu szkół w Polsce. 

Dzień Kadeta to święto, które jest związane z rocznicą rozpoczęcia walk na Górze św. Anny podczas III powstania śląskiego. To właśnie we wsi Góra św. Anny odbyły się uroczyste obchody, w których wzięli udział uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków. 22 maja podczas wydarzenia szkoła otrzymała proporzec dla jednej z trzech najlepszych szkół w Polsce, a tegoroczny absolwent szkoły Patryk Kozik został wyróżniony indywidualnie dyplomem wręczonym przez gen. bryg. Mirosława Brysia, Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. 

23 maja, także w Nowym Sączu Strzelcy i jednocześnie uczniowie klas mundurowych świętowali Dzień Kadeta. Na placu przy Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Szef Wojskowego Centrum Rektutacji w Nowym Sączu ppłk Henryk Kiełbasa. Była to okazja do przekazania wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu i dyrekcji gratulacji wraz z życzeniami kolejnych sukcesów.


Uroczystość w Górze św. Anny

Uroczysty apel w Nowym Sączu – Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków