„Wygrywamy po raz siódmy!” Strzelcy z Nowego Sącza najlepsi w Przeglądzie Musztry

Po raz siódmy w historii Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu wygrali VIII Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych! Tym razem rywalizacja odbywała się w Zespole Szkół w Gromniku, a organizatorem przeglądu było Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Jestem tak bardzo szczęśliwy, że aż trudno to wyrazić słowami. Wygrywamy po raz siódmy! Jesteśmy Mistrzami Małopolski! To wielka duma dla mnie, ale też dla całego Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków. Musztra zawsze była naszą mocno stroną i potwierdzamy to obecnym wynikiem. Pamiętamy jednak, że zwycięstwo samo nie przychodzi, a nasz sukces to ciężka praca niemal każdego dnia – komentuje na gorąco Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 i dowódca Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz.

Sądeccy Strzelcy mają na swoim koncie już wiele sukcesów podczas odbywających się Przeglądów Musztry Paradnej w całej Polsce. Za każdym razem stawiali bardzo wysoko poprzeczkę swoim rywalom. Tak było i tym razem! Pamiętajmy, że choć nie zawsze była wygrana, to zawsze była walka do samego końca. Dlatego tym bardziej cieszy zwycięstwo podczas VIII Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych w Gromniku, w której brało udział w sumie 7 drużyn.

– Jak każde zwycięstwo, także i to jest bardzo motywujące do dalszej pracy. Nigdy nie zapominamy, że wygrana nie jest raz na zawsze, a nasz poziom przygotowania do kolejnych przeglądów musztry musimy ciągle doskonalić, aby móc także w kolejnych latach cieszyć się tak znakomitymi sukcesami jak ten dzisiejszy – dodaje Sławomir Szczerkowski.

[Pobierz zdjęcia]