Strzelcy podczas Targów Służby i Pracy w Limanowej

Czterdziestu Strzelców z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu wzięło udział w Targach Służby i Pracy w Limanowej. Wydarzenie odbyło się w dniach 17-18 marca w Limanowskim Domu Kultury, a jego organizatorem jest Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Targi wpisują się w cykl wydarzeń, odbywających się w sumie w 16 miastach na terenie całego kraju. Ich celem jest przekazanie kompleksowej informacji osobom zainteresowanym rozwojem zawodowym w Siłach Zbrojnych RP. Dotyczy to zarówno Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Zawodowej Służby Wojskowej, jak i Terytorialnej Służby Wojskowej.

Podczas Targów Służby i Pracy w Limanowej nie mogło zabraknąć Strzelców z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, którzy służą w Jednostce Strzeleckiej 2006.

– Przy naszym stoisku Strzelcy prezentowali możliwości rozwoju w szeregach uczniów klas mundurowych naszej szkoły, co potem daje ogromne możliwości wyboru dalszego działania w niemal wszystkich służbach mundurowych w naszym kraju – podkreśla Komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski.

– Była to również bardzo dobra okazja, aby zaprezentować nasze umiejętności poprzez przygotowane pokazy musztry oraz działań taktycznych, pokaz BLOS czy poprzez wspólne strzelanie na wirtualnej strzelnicy.

Udział Strzelców w wydarzeniu to promocja wśród młodego pokolenia rozwoju osobistego i zawodowego poprzez mundur, co wpisuje się w szersze działania podejmowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji. W ten sposób każdy, niezależnie czy już zdecydował o wyborze munduru jako drogi życiowej, czy dopiero nad tym się zastanawia, może dowiedzieć się znacznie więcej o tym jak w praktyce wygląda praca i służba w różnych formacjach Sił Zbrojnych RP.

Targi Służby i Pracy w Limanowej stały się również miejsce prezentacji nowoczesnego sprzętu wojskowego, w tym między innymi: przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, moździerza samobieżnego RAK, czołg Leopard 2A5 czy pojazdu AERO.