Strzelcy z Nowego Sącza w najlepszej czwórce konkursu „EkstraKLASA Wojskowa”!

– To już jest ogromny sukces naszych Strzelców – nie ukrywa zadowolenia Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2. To właśnie uczniowie i jednocześnie Strzelcy z tej placówki znaleźli się w najlepszej czwórce klas wojskowych z całej Polski w ramach Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”.– Aby znaleźć się w grupie szesnastu najlepszych drużyn, trzeba było skutecznie rywalizować w grupie aż 99 klas wojskowych z całego kraju! Więc mówimy o niecodziennym sukcesie naszych Strzelców, którzy nie tylko weszli do najlepszej szesnastki, ale po kolejnych etapach walki znaleźli się w najlepszej czwórce. To dla nas wielka duma i przede wszystkim szansa nawet na wygraną – podkreśla dyrektor Sławomir Szczerkowski i dodaje, że w ten sposób Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków nie tylko w wyjątkowy sposób reprezentują swoją szkołę i Jednostkę Strzelecką 2006 Nowy Sącz, ale całe miasto i Sądecczyznę.

To pierwsza edycja konkursu wiedzy o Wojsku Polskim o ogólnokrajowym zasięgu, jednocześnie gromadzącapodczas jednego wydarzenia aż 99 reprezentacji szkół, które współpracują z Ministerstwem Obrony Narodowej. Organizatorem jest Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”, które już na pierwszym etapie przygotowało dla uczestników 50 losowo wybranych przez komputer pytań. Wśród nich nie zabrakło tych dotyczących wojskowości w ogóle, sprzętu militarnego, a także struktury armii. Pojawiły się również akcenty związane z ochroną środowiska czy zasadami poruszania się po drogach publicznych. 

Już na początku marca w Warszawie odbędzie się rywalizacja, w której wezmą udział cztery najlepsze drużyny, z których do wielkiego finału zostaną zakwalifikowane najlepsze dwie. Czy w tej grupie znajdą się Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu? 

– Zrobimy wszystko co się da, aby wejść do wielkiego finału. Pamiętajmy jednak, że teraz już nie ma słabych drużyn, a wygrana będzie wymagała ogromnego wysiłku. Oczywiście jesteśmy na to gotowi! – podkreśla Sławomir Szczerkowski.