„Padre” odszedł na wieczną wartę…

25 listopada dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci insp. ZS o. Radomiła Andrzeja Wójcikowskiego. Kapelan Jednostki Strzeleckiej 2010 Lublin oraz Jednostki Strzeleckiej 2063 Świdnik odszedł w wieku zaledwie 54 lat.– Wyjątkowy człowiek o wielkim sercu, który przez Strzelców nazywany był poprostu Padre. I rzeczywiście był ojcem duchowym dla wielu młodych osób z naszej formacji, a jednocześnie szczególnym przykładem dobroci i wrażliwości  na los drugiego człowieka – tak zmarłego o.Wójcikowskiego wspomina komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski.

O. Radomił Andrzej Wójcikowski był wikariuszem a potem proboszczem w parafii św. Brata Alberta w Lublinie. To tam odbywały się coroczne spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne z udziałem Strzelców. Pracował również w klasztorach ojców Bernardynów w Żurawiczach i Leżajsku, a od sierpnia bieżącego roku pracował w klasztorze w Łęczycy. Poświęcił życiu zakonnemu ostatnie 30 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 1 grudnia i rozpoczną się o godzinie 12:00 mszą świętą w Parafii OO. Bernadrynów pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy.

Daria Michalik
fot. insp. ZS Michał Kamela