Strzelcy: „Wracamy do działań”

23 maja, w Małej Porębie, pluton rozpoznawczy Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz odbył pierwsze zajęcia taktyczne po przerwie związanej z ogłoszeniem w Polsce pandemii koronawirusa. 

Dla bezpieczeństwa zostały zachowane wszelkie środki ostrożności związane z maseczkami i środkami dezynfekującymi. Uczestnicy zachowywali również odpowiednie odstępy między sobą. 

– Powoli wracamy do działań w terenie, co bardzo nas cieszy. Oczywiście jesteśmy wyposażeni w środki ochrony osobistej i musimy pamiętać o naszym bezpieczeństwie, ale najważniejsze, że znowu jako formacja możemy doskonalić swoje umiejętności – mówi komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski.

W pierwszym etapie zajęć, w rejonie starej strzelnicy Karpackiego Oddziały Straży Granicznej, zwiadowcy ćwiczyli manualną obsługę broni palnej oraz jej dysfunkcje. Kolejna część ćwiczeń polegała na wykonaniu przez pluton scenariusza taktycznego. Zadaniem Strzelców było przedostanie się przez teren wroga, założenie posterunków obserwacyjnych oraz sporządzenie raportu obserwatora w postaci meldunku SALUTE. 

Agnieszka Kmiecik, Bartosz Dara
fot. Bartosz Dara