Rozpoczynamy akcję „Pomoc na 4 łapy”

We wtorek 25 lutego w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków i w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu rusza akcja zbiórki karmy, koców i zabawek na rzecz nowosądeckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To inicjatywa „pałacowej” grupy wolontariatu oraz oraz Strzelców z Jednostki 2006 Nowy Sącz.

Pełnego wsparcia akcji udzielił dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Sławomir Szczerkowski: – Każde dobre działania popieramy i będziemy popierać. Dlatego jeśli masz coś dla schroniska, przynieś do Sybiraków. 

Wszystko zaczęło się od spontanicznego pomysłu zorganizowania akcji, która miałaby pomóc bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Nowym Sączu. Chodzi przede wszystkim o karmę dla psów i kotów, a także o koce, poduszki czy zabawki dla czworonogów. 

Szczególnie ważne jest, aby decydując się na pomoc, wybierać karmę o wysokiej zawartości mięsa. Jak podkreślają władze nowosądeckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, to gwarancja tego, że przekazane pożywienie będzie dobre dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. 

Zbiórka odbywa się w dniach od 25 lutego do 12 marca 2020 roku, a wszystkie rzeczy z przeznaczeniem dla psów i kotów z nowosądeckiego schroniska można zostawiać:

  • w holu Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu (ul. Rynek 14) w przygotowanym koszu,
  • w sali J015 w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza akcja realizowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Poprzednia odbywała się pod nazwą „Serce dla 4nogów”. Tym razem akcja pomocowa odbywa się przy współpracy z zaprzyjaźnionym Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu. 

Zapraszamy do udziału w akcji!