…i pojechali do Strasburga!

3 grudnia przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, w tym uczniowie klas mundurowych, wraz z opiekunami wyjechali do Strasburga. Wycieczka jest nagrodą w wygranym konkursie Euroscola 2018, a nowosądeccy uczniowie reprezentują Polskę podczas zaplanowanych na 5 grudnia młodzieżowych obrad w Parlamencie Europejskim.

Wyjazd do Strasburga to nie tylko zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego, a na trasie wycieczki znalazły się również inne atrakcje. Wśród nich między innymi monachijskiej katedry oraz fabryki samochodowej firmy BMW.

Konkurs Euroscola jest skierowany do uczniów w wieku 16-18 lat, a jego organizatorem jest Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Najważniejszy cel inicjatywy to pogłębianie wiedzy na temat Unii Europejskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • etap I – quiz internetowy,
  • etap II – opracowanie i przesłanie zadania kreatywnego.

Dla najlepszych klas biorących udział w edycji 2018 konkursu zostały przygotowane zaproszenia na spotkanie Euroscola, które odbywa się w dniu 5 grudnia w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Agnieszka Kmiecik, Laura Redel
fot. www.pixabay.com