Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli!

W zeszłym tygodniu Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz z całych sił walczyli o tytuł Mistrzów Polski w ramach V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu. Podczas spotkania z sądeckimi dziennikarzami nowi mistrzowie podzielili się swoimi wrażeniami i odczuciami. 

Mistrzowska drużyna Strzelców podczas spotkania z sądeckimi dziennikarzami


Reprezentujący Małopolskę i Nowy Sącz Strzelcy wzięli udział w kilku konkurencjach takich jak rzut granatem, strzelanie z broni długiej i krótkiej, marszobiegu z przeszkodami na dystansie 8 km, a także w przeglądzie musztry. 

– We wtorek, muszę przyznać, nie poszło nam najlepiej, dlatego czwartek był dniem decydującym. Gdy dowiedzieliśmy się, że wygraliśmy, szczęście było nie do opisania. Nikt z nas się tego niespodziewał. Za rok napewno będziemy pomagać naszym młodszym kolegomw utrzymaniu tytułu Mistrzów Polski –powiedział dowódca pododdziału z Nowego Sącza Bartek Wójciak.

O kulisach rywalizacji w Żaganiu mówił też komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski. – Emocje trzymały do samego końca i dopiero w piątek okazało się, że zdobyliśmy pierwszemiejsce. Nasza młodzież była bardzo chwalona przez instruktorów. Nazywani są synami janosików nie tylko ze względu na piosenkę marszową, lecz też na miejsce pochodzenia –skomentował komendant Szczerkowski zapowiadając, że w przyszłym roku Strzelcy zrobią wszystko aby obronić zdobyty tytuł. 

Agnieszka Kmiecik
fot. Paulina Stafińska