Strzelcy walczą w Żaganiu

Od 23 września Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz biorą udział w V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu i tym samym reprezentują również Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków. Najważniejszym celem zlotu jest popularyzowanie wśród młodzieży zawodowej służby wojskowej i nauka współdziałania w grupie poprzez udział w przygotowanych konkurencjach. 

Strzelcy z Nowego Sącza sprawdzają swoje umiejętności między innymi w rywalizacji sprawnościowej i biorą udział między innymi w marszobiegu z przeszkodami, strzelaniu z wiatrówki, w konkurencji rzutu granatem czy w przeglądzie musztry. Jak podkreśla komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski, najważniejsze konkurencje odbędą się już jutro i to od nich zależy jak Strzelcy z nowosądeckiej jednostki wypadną w ogólnym rankingu. 

Już niebawem na naszej stronie internetowej podsumowanie udziału reprezentantów Nowego Sącza w V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu, którego organizatorem jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Agnieszka Kmiecik, Paulina Stafińska
fot. Facebook 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej