Strzelcy tuż za podium

To była trudna rywalizacja, która dla Strzelców z Nowego Sącza zakończyła się tuż za podium. Podczas VII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem o zwycięstwo walczyło dwanaście najlepszych drużyn z całego kraju, w tym aktualni Mistrzowie Polski i Małopolski z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

– Zajęliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i na pewno nie jest to dla nas satysfakcjonujący wynik. Jednak werdykt przyjmujemy jak na zawodowców przystało z honorem. Bardzo dziękuję naszej ekipie, bo dali z siebie naprawdę wszystko. Dziękuję również Małopolskiej Kurator Oświaty pani Barbarze Nowak za miłe słowa i wsparcie – powiedział Komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski.

Finałowe prezentacje można było zobaczyć na Placu Niepodległości w centrum Zakopanego.Sam przegląd jest formą rywalizacji zespołowej pomiędzy klasami mundurowymi w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej, zgodnie z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP. Drużyny oceniane były przez jury za program obowiązkowy i dowolny oraz wykonanie pieśni marszowych. 

Podczas VII Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem uczestnicy mogli również zobaczyć uroczystą defiladę Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Agnieszka Kmiecik
fot. Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz