Dzień dziecka ze Strzelcami

Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu świętowali Dzień Dziecka. Na placu szkolnym odbył się piknik rodzinny z atrakcjami nie tylko dla najmłodszych. Gościem spotkania była Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Tego dnia można było zobaczyć pokaz musztry paradnej przygotowanej przez uczniów klas mundurowych, a także możliwości plutonu rozpoznawczego Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz, którego członkowie przygotowali pokazy walki wręcz. W budynku szkoły czekała strzelnica laserowa, na której swoich sił mogły spróbować nie tylko dzieci, a dodatkowo w jednej ze szkolnych sal odbywały się projekcje filmów animowanych. Atrakcji nie brakowało. Dzieci puszczały bańki mydlane i wzięły udział w konkursie plastycznym, a niespodzianką od firmy Koral była duża porcja lodów dla każdego. 

O stronę artystyczną imprezy z okazji Dnia Dziecka zadbali podopieczni z Pałacu Młodzieżyw Nowym Sączu, w tym solistki z grupy wokalnej Joanny Albrzykowskiej-Clifford – Zuzanna Czerwińska i Oliwia Ogórek, a także połączone siły grupy Astral Teami Dance Family Crew. 

Podczas imprezy swoje stoiska dla najmłodszych przygotowali strażacyz Ochotniczej Straży PożarnejNowy Sącz – Biegonice, NadleśnictwoNawojowa, WojskowaKomendaUzupełnień w Nowym Sączu oraz tradycyjnie Strzelcyz Jednostki 2006 NowySącz.

Karolina Nowak
fot. Paulina Stafińska, Paweł Krokowski