Jesteśmy w III edycji programu „Certyfikowane wojskowe klasy mundurowe”!

Zakończyła się kwalifikacja do kolejnej edycji programu pn. „Certyfikowane wojskowe klasy mundurowe”. Na liście szkół wspieranych przez Ministerstwo Obrony Narodowej ponownie znalazł się Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków z Nowego Sącza wraz z klasami mundurowymi.– To ogromny zaszczyt i bardzo dobra wiadomość dla uczniów klas mundurowych naszej szkoły, a także najlepsza wizytówka naszej działalności – podkreśla dyrektor Zespołu Szkół nr 2 i Komendant Główny ZS Strzelec bryg. Sławomir Szczerkowski.

Jak informuje Biuro do Spraw Proobronnych MON, trzecia edycja programu jest kontynuacją założeń resortu, według których szkoły biorące udział w programie, tworzą sieć certyfikowanych przez ministerstwo placówek. Istotnym warunkiem było również dążenie do równomiernego rozłożenia przyznanych certyfikatów we wszystkich województwach. 

Program „Certyfikowane wojskowe klasy mundurowe” jest prowadzony od początku roku szkolnego 2017/2018, kiedy to ruszyła edycja pilotażowa. Ponieważ program spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół z całej Polski, inicjatywa została rozszerzona o kolejne edycje. Warto zaznaczyć, że do trzeciej edycji programu ponownie zakwalifikowany został Zespół Szkół nr 2 z Nowego Sącza, który poprzez prowadzone klasy mundurowe w sposób wzorcowy realizuje założenia programu. 

Zobacz listę zakwalifikowanych szkół: 

https://bdsp.wp.mil.pl/u/WYKAZ_SZKOL_2019_2020.pdf

oprac. Paweł Krokowski
źródło: Biuro do Spraw Proobronnych MON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.