Strzelcy na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych

W hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej odbyła się kolejna edycja Targów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć stoisk Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków, gdzie działają strzeleckie klasy mundurowe. Obecni byli również funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, z którymi Strzelcy współpracują. 

– Jesteśmy co roku obecni na Targach i prezentujemy nie tylko naszą jednostkę, ale takżecałą szkołę, do której uczęszczają uczniowie klas mundurowych. W ten sposób zapraszamy do siebie wszystkich tych uczniów, którym z jednej strony bliskie są ideały patriotyczne i te kultywowane przez służby mundurowe, a z drugiej osoby, którym zależy na gruntownej edukacji jakązapewnia nasza szkoła – podkreślakomendant Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW Sławomir Szczerkowski.

Odwiedzający halę MOSiR uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi rodzajami broni, wykorzystywanej podczas szkolenia przez sądeckich Strzelców, a także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na przygotowanym trenażerze. Regularnie odbywały się również pokazy musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz. Natomiast przy stoisku Zespołu Szkół nr 2 czekała kompleksowa informacja o rekrutacji, możliwych kierunkach nauczania, a także o bazie dydaktycznej szkoły. Tu również można było zobaczyć nagrody, puchary i wyróżnienia, jakie w swojej działalności zdobywali Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz. 

– Cieszymy się, że z roku na rok zainteresowanie naszą szkołą jest coraz większe. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia szczególnego podejścia do wychowania naszych podopiecznych także poprzez działalność klas mundurowych. To z pewnością procentuje w naszej działalności, ale daje też satysfakcję, że pokazujemy młodemu pokoleniu właściwe wzorce – mówi Barbara Fyda, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły:www.zsnr2ns.edu.pl/rekrutacja/.

18 750 myśli na temat “Strzelcy na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych


    Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 23070616 bytes) in /home/platne/serwer28954/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 185